Ulaştırma Bakanı: güvenlik için WhatsApp yerine Bip kullanın

Ulaştırma Bakanı son günlerde hayatımızın vazgeçilmezi olan toplumsal medya söyleşi siteleri için güvenlik açıklamasında bulunmuş oldu. Bilhassa güvenlik adı altında yaşana problemleri dikkate alarak son dönemlerde yakın takipte bulunuyor.

Kısa bir üre ilkin yabancı devletlere çalmış olduğu malum fena niyetli bir firmanın tasarladığı fena yazılımın WhatsApp’ı etkilemesi ile milyonların kullandığı toplumsal uygulama hakkında sual işaretlerine sebep oldu.

WhatsApp yerine Yerli Söyleşi Bip kullanılmalı!

Bu biçim fena yazılımlardan WhatsApp kullanıcılarının etkilememesi için Bakanlık yetkililerinden Ömer Fatih Sayan detaylı data talebinde bulunmuş oldu. Sayan, yerli üretimi dikkate alarak Türkiye’de geliştirilmekte olan toplumsal medya sitelerinin kullanılmasını  ve geliştirilmesi mevzusunda desteklerinin olacağı vurgusunu yapmış oldu.

Yabancı ülke kaynaklı yazılımların vatanımızda güvenlik zafiyetine sebep bulunduğunu belirten Bakan yardımcısı yerli ve ulusal değişen teknolojinin kullanılmasının mühim bulunduğunu söylemiş oldu. Sayan, WhatsApp uygulaması haricinde ”Bip” adlı yerli uygulamalarının kullanılması icap ettiğini belirtti.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir