Twitter yeni retweet güncellemesi yaptı

İnternet dünyasının milyonlarca kullanıcısına ev sahipliği yapmış olduğu Twitter’da yeni dönem başlıyor.

Twitter, yeni retweet medya hususi durumunu etken hale getirdi. Yeni uygulama şuan tüm akıllı aygıt ve bilgisayarlarda uyumlu şekilde iş koşturmacasındadır. Mobil web sohbet, akıllı cep telefonları ve işletim sistemlerinede eş zamanlı güncelleme geldiği duyurusu yapılmış oldu.

Yeni retweet muhteviyatında neler barındırıyor?

Güncellenen yeni retweet içinde kullananların alıntı yapmış olduğu fotoğraf,  GIF özellikli hareketli resimler ve videoları ekleyebilecek. Bu uygulamayı kullanmak oldukça kolay. Retweet sekmesine tıkladıktan derhal sonrasında görünen vasıta çubuğundan video yada gif hususi durumunu seçmek yeterlidir.

Oldukça rahat kullanımı ile üyelerinin benimseyeceği bir uygulama olacağı düşüncesindeyiz. Bu yenilik ile beraber Twitter tasarımında da bazı değişimler yapılmış oldu. Bilhassa fotoğraf ve gif sekmesine tıklayan kullanıcının sayfa boyutunda sorun yaşandığını gördükleri için editlediği yeni düzenleme ile bu problemi ortadan kaldırdı. Alıntı yapıldığı takdirde boyut olarak dahada küçülecek.

Son olarak düzenlemeyi icra eden site çalışanlarının yapmış olduğu negatif izahat ile masaüstü versiyonlarda bu sistemin çalışmamasıdır. Şirket kısa sürede bunun içinde düzenleme meydana getirecek mı göreceğiz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir