Twitter Lite Türkçe Versiyonu

Twitter Lite versiyonu Türkçe kullanılabilir haline geldi. Twitter deneyiminizi düşük alt yapıya haiz cep telefonları versiyonlarınızda (android, ios) rahatça Lite versiyonu hali ile kullanabilirsiniz.

Türkiye’de fazlaca fazla kullanıcısı bulunan chat sohbet ağı Twitter, Lite adı altında yeni bir sistem kurdu. Tüm cep telefonlarına ilişik store mağazalarında Twitter lite olarak indirilebilen bu versiyon, düşük ağa haiz tüm cihazlarda rahatça kullanılabilmektedir.

İlk başlangıçta düşük ağ kullanımına haiz ülkelerde süregelen ve an itibari ile Türkiye’yide kapsayan 21 ülkede rahatça kullanılabilmektedir.

Twitter deneyimini rahatça kullanabilmeniz adına meydana getirilen sadece düşük ağ kullanımı sebebi ile bazı twitter özelliklerinden yoksun bıraktıran bir sürüm olma özelliği taşımaktadır. 2 ve 3G özelliği bulunan ülkelerde tanımlanan ve her türlü cihazda rahatça kullanılabilen uygulama 3M  büyüklüğünde olması ilgi çekiyor. 1 GB RAM özelliği bulunan tüm android uyumlu telefonlarda kolay bir halde  çalışan Twitter’ın Lite sürümünü buradan indirebilirsiniz.

Bu sistemde gece modu, anlık bildiriler, yer işareti, veri tasarrufu ve fotoğraf kaydetme özelliği kullanılabilirdir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir