Twitter, 13 yıl önce aktif olduğu zaman ilk hangi tweet yazıldı?

Toplumsal Medya Devi Twitter, koca 13 yılı geride bıraktı. İlk başladığı dönemlerde blog sayfası olarak düzenlenen Twitter büyük başarılar elde etti. Teknoloji yaşamına ayak uyduran ve günümüzde en büyük toplumsal medya paylaşım ve söyleşi sitesi olarak kullanılmakta olan bir uygulama olması ile adını tarihe yazdı.

Twitter koca 13 yılı geride bırakırken ilk atılan twitter acaba neydi? Twitter ortakları ve seosu olan Jack Dorsey, 13 yıl ilkin ilk tweetini paylaşması için Twitter’i etken etti. Günlük 5 twet atan Dorsey, ilk tweet paylaşımını “twttr’imi yeni etken ettim olarak yazmıştı. Derhal sonrasında iş arkadaşlarınıda dahil edip günlük yapmış olduğu işleri ve ara öğün yiyeceklerini paylaşmaya devam etti.

                        ilk tweet

İlk Yazılan Tweet Neydi?

Gösterim yaşamını ortalama 140 karekter ile etken edip sonrasında milyonlarca kullanıcıya ulaşan toplumsal sohbet platformu ortalama 300 milyon kullanıcıya ulaştı. Twitter her ne kadar 2006 senesinde gösterim hayatına başlamış olsada, Vatanımızda 2011 yılından sonrasında tanınıp kullanılmaya başlandı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir