Sosyal Siteler Mirc Sohbet Kullanıcısını Etkiliyor

Günümüz arayışlarının en popüler odak siteleri toplumsal medya sayfaları mı sizce? Her ne kadar insanların direkt yöneldiği bu biçim siteler olsa bile alternatif bir fazlaca dost bulma sistemi mevcut.

90’lı yılların en gözde söyleşi iconu olan mirc proğramları, bugün hiçbir platformda konuşulmuyor. Sadece hala bu sistemi kullanan binlerce kullanıcının bulunduğunu rahatça belirtebiliriz. Tutkunu olan ve senelerdir bu biçim siteleri ziyaret ederek arkadaşlık ortamı kuran insanoğlu hala bu eski kültürü devam ettirmeyi başarıyor.

Toplumsal Siteler ile Mirc Arasındaki Farklılıklar

Yeni nesil kullanıcılar için bu sistem ile öteki platformların arasındaki özelliklerden birazcık bahsedebiliriz. Ilk olarak mirc dediğimiz program, web üstünde giriş yaptığımız tarayıcılar haricinde bilgisayara kurulması ihtiyaç duyulan bir alt yapıdır. Internet sayfasında bir dönemler chat yapmak bir fazlaca zordu. Bu sebeple söyleşi kullanıcıları mirc seçeneğini kullanıp söyleşi ağını tercih ediyorlardı. Bu program muhteviyatında tüm komut ve işlevleri barındırıyor. Hatta yönetici olan kullanıcı bu sistem üstünden tüm işlevsel komut ihtiyacını karşılayabiliyordu. Editör olarak bir dönemler büyük bir söyleşi sunucusunda helperlik yaptığım dönemlerde bu sistemi fazlaca kullanmışımdır.

Sadece günümüzde unutulmaya yüz tutmuş bir halde aşama kaydediyor. Bu sebeple hala bu biçim tekniksel alt düzeni kullanan site sahipleri AR-GE seçimi ekip yöneticileri ile geliştirmekte ve tüm telefon mobil uygulamalarına entegre etmektedir. Devamlılığını sağlamak adına emek harcamalar yürüten bu biçim söyleşi siteleri için bizlerde destek olmakta ve irc tabanlı yazılı chat sayfalarını benimsemekteyiz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir