Sohbette WhatsApp Payments Dönemi Geliyor

WhatsApp söyleşi kontakt ağı, para aktarma sistemi süreci başlatıyor. Uzun süredir üstünde çalmış olduğu bu sistem yardımıyla artık para aktarımı yapılabilecek.

Hindistan’da bugün itibari ile kullanılmaya başlanan ve Whatsapp aracılığı ile para aktarımı yapılabilen bu sistemin tüm dünyaya yayılması ve yüksek kullanıma çıkması planlanıyor. Bu özellik toplumsal kontakt siteleri için bir ilk olma özelliği taşıyor.

Whatsapp Üstünden Iyi mi Para Aktarımı Yapabilir? İşte Ayrıntıları..

Bir aylık dönem içinde geliştirilen Whatsapp payment özelliği, sonunda kullanılmaya başlandı. Bu özellik tüm akıllı aygıt uyumlu cep telefonlarında kullanılabiliyor. Beta versiyonu etken olan ve hem gönderenin ve hemde alıcının para aktarımı hususi durumunu etken ettikten sonrasında bu sistemi kolaylıkla kullanabileceği bir özellik taşımaktadır.

 

Bu sistem hususi durumunu etken ettiğiniz an banka hesabınız ile cep telefonu numaranızı eşitlemiş oluyorsunuz. İlk ilkin Ayarlar’dan ‘Ödemeler‘ bölümünü seçiyorsunuz.

Banka listeleri önünüze çıktıktan sonrasında aktarım yapmak istediğiniz bankayı seçiyorsunuz arkasından hesabı eşleştiriyorsunuz. Derhal arkasından para aktarmak istediğiniz kişinin chat yapmakta olduğunuz pencere sayfasını açıp ”Ödeme” butonuna tıklıyorsunuz.

Para göndereceğiniz banka hesabı ve tutarı seçtikten sonrasında telefonunuza onay kodu gelecektir. Onay kodunu giriş yaptıktan sonrasında para transferi gerçekleşecektir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir