Messenger Sohbet penceresinde karanlık modu

Feysbuk söyleşi, kontakt ağı ve toplumsal paylaşım alanında yeniliklere devam ediyor. Yeni geliştirdiği messenger uygulamasında chat yaparken karanlık moda geçerek kullanabilirsiniz. Bugün resmi olarak güncelleme sonrası yayına sunulan bu sistemde daha ilkin yalnızda sürpriz yumurtayı etkinleştiren kişiler kullanabiliyordu.

Feysbuk’ta Söyleşi Ederken Karanlık Moda Iyi mi Geçilir?

Söyleşi penceresini etken kullanırken messenger bölümünün ayarlar kısmında bulunan butona tıklayarak karanlık mod sistemine rahatça geçebilirsiniz. Bu uygulama yardımıyla kullanıcı söyleşi ederken gözleri daha azca yorulacak ve hem de telefonun güç tasarrufunda yarar sağlayabilecek.

Chat ekranını aydınlık modtan tamamen karanlık moda alan bu sistem azca ışıklı ortamda kullanabilmek için tasarlanmıştır. Bu modu etken ettiğiniz andan itibaren telefon ışığınız otomatikman parlaklığı düşecek. Google, yapmış olduğu açıklamada bu modun bilhassa android sürüm telefonlarda şarj mevzusunda yüksek kullanım sağladığını idda ediyor. Apple bu sistemi yakından takip ediyor olmakla birlikte kısa sürede yapacakları toplantı sonrası bu sisteme entegre güncelleme yapacaklarını belirtti. Bazı kullanıcılar bu sistemi hoş görüntüsü yardımıyla tercih etmektedir.

Toplumsal söyleşi alanında bir oldukca güncelleme icra eden Feysbuk, bir taraftan Whatsapp öteki tarafınca Messenger sürümünü güncelleyip ilerleyen dönemlerde iki söyleşi uygulamasını birleştirmeyi düşünüyor. Heralde belirttiğimiz bu güncellemenin kısa sürede olmasını düşünmüyoruz. Bu sebeple Feysbuk hizmetlerini sürdürmeye devam ediyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir