Instagram mobil uygulama için veri tasarrufu yapıyor

Instagram, mobil sistem üstünden chat uygulamasını kullanan takip edenleri için mobil veri tasarrufu sağlayacak güncelleme yapıyor. 

Dünyaca meşhur toplumsal medya şirketi olan Instagram, son dönemlerde yeni güncellemelerle dikkatleri üstüne çekmeyi başarıyor. Yapmış olduğu güncellemeler içinde görüntü özelliği, alışveriş yapabilme, yeni çıkartmalar eklentileri kazandıran instagram, bugünlerde kullanıcıları sevindirecek yeni güncelleme yapacağını duyurdu. Bundan sonrasında Instagram veri tasarrufu özelliği ile kullanılabilecek.

Veri tasarrufunda yenilikler nedir?

Instagram uygulamasında gezinen kullanıcı ilk olarak resimlere tıklamadığı sürece görüntüler kendiliğinden indirme özelliği ile etken olmayacak. Bu sayede tıklanmayan görüntüler, ek olarak web veri harcanması yapmamış olacak. Bu özellik kullanıcının isteğine bağlı olarak ayarlar kısmından etken/eylemsiz edilebilecek.

Söyleşi kullanıcıları, bu özelliği wifi yada hücresel veri seçeneği ile etken olarak kullanabilecek. Diledikleri vakit ikisinide ayarlar sekmesinden açıp/kapatabilecek. Bilhassa bazı konumlarda ağ kullanımının zayıf olduğu kullanıcıları baz alarak bu uygulamayı güncelleyecek olan Instagram, bu sayede web miktarının azca olduğu yerlerde rahatça kullanılabilecek. Bu özellik en önce Android sistemi kullanan cep telefon sahiplerine açık olacak.

Bilhassa web harcanması mevzusunda Instagram uygulamasında zaman geçiren kullananların şikayetlerini azaltacağı bu sistem oldukça kullanışlı olmayı hedefliyor.

Bu özelliği açabilmeniz için sırasıyla yapmanız ihtiyaç duyulan ”Ayarlar >> Hesap >> Hücresel Veri”  adımlar bu şekilde olacaktır.Bu ilerleme ile istediğiniz zaman bu özelliği açıp kapatabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir