Facebook, Sesli Asistan için Çalışmalar Başlattı

Feysbuk, yapmış olduğu yeni duyuru ile öteki sistemlere benzer şekilde çalışacak akıllı sesli asistan özelliği oluşturmayı planladığını deklare etti.

Devamlı skandal haberlerle gündemde yerini sakınan toplumsal medya mesajlaşma devi Feysbuk, yazışma ve söyleşi alanında yeni adımlar atmayı hedefliyor. Bilhassa rakiplerini baz alarak ilerleyen Söyleşi devi, apple firmasının Siri örneği tarzında yeni sesli asistan yapmayı ön görüyor. Facebook sesli asistan nasıl kullanılıyor?

Feysbuk Sesli Asistan Üretiyor!

Şirket bu durumla ilgili hopörlör üreticilerine durum hakkında bilgilendirme yapmış olduğu belirtiliyor. Yalnız Oculus tipi kulaklıkların yeni üretime geçecek ürünlerde kullanılması mümkün. Feysbuk firmasının ürettiği kulaklık cihazlarının görüntü ve yazışma için kullanılan sistemler ABD’da satılmaya devam ediyordu. Yeni düzenlenecek sesli komut sistemi bu kulaklıkların idrak etme sistemi ile kullanılabilecek. Chat ve muhabbet ağlarınında bu imkandan faydalanabileceği mevzusu hemen hemen netleşmemekle beraber sessizliğini koruyor.

 

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir