Facebook ihmalkarlığı, bebeğin canını aldı

Feysbuk kullanımı minik bebeğin ölümü ile sonuçlandı. İsrail’de yaşanmış olan toplumsal medya kullanımı 6 aylık bebeği canından etti. Kalya Lynton tuvalette toplumsal medya hesabını incelerken (Feysbuk), küvette bıraktığı 6 aylık bebeği Naomi’i unutmuş olduğu için boğularak hayatını kaybetmesine sebep oldu.

İhmalkarlık her ortamda bu biçim sonuçlar doğurur. Malesef bu seferki oldukca acı bir yitik olarak tarihe geçti. İnternette söyleşi ediyorken yada kim bilir toplumsal medya hesabındaki arkadaşlarının paylaşımlarını izliyorken bu şekilde bir sonuçla karşılaşılması acı verici bir durum.

İngiliz asıllı biriyle evlenip İsrail’de yaşamını sürdüren   Kayla Lynton, ortalama 5 ay evvel Temmuz ayı içinde, 6 aylık bebeğinin ölümüne sebep olmakla yargılandı. Minik bebek, küvette unutulmuş olduğu için boğulup ölmüştü.Soruşturma seyrinin devam edip neticelenmesi ile birlikte minik bebeğin ölüm sebebinin ne şekilde olduğu kahreden bir netice olarak nitelendirildi.

Soruşturmanın peşinden, 23 yaşlarında ki Lynton’un, tuvalette toplumsal medya hesabına giriş yapmış olduğu ve feysbukta gezindiği için bebeği unutmuş olduğu, küvete koyduğu bebeğin ölümü bu durum ile yaşandığı açıklandı. Bebeğin ölümü bu dikkatsizlik üstüne boğularak öldüğü netleşti. Tekrar göz altına alınması peşinden ortaya çıkan acı gerçek sonrasında, eğer anne suçlu bulunursa 9 yıl yargı yiyebilir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir