Facebook Güvenlik Bildiriminde Yeni Uygulama

Global Dünyanın en büyük toplumsal söyleşi ağı Feysbuk, güvenlik bildiriminde yeni özellikleri ilave ederek  (Güvenlik Durumu Kontrolü) adı altında  artık organik afet haricinde öteki seçenekleride kullanıcı insiyatifine bıraktı.

Yeni güncelleme ile kullanıcının direkt etken edebileceği bir sisteme entegre etmiş olduğu ve Güvenlik Durum Kontrolü ile direkt üye olan kullanıcının rahatça devreye sokabileceği hale getirdi. Kullanıcının seçimine bırakan bu yeni güncellleme yardımıyla artık bir sorun olması durumunda  Güvenlik Durumu Kontrolü’nün kendileri ve çevresinde yaşayan insanlara yönelik yararlı olup olamayacağına kullanıcı karar verecek.

Feysbuk ”Güvendeyim” Bildirim Özelliği

Sizi merak eden sevdiklerinize güvende olduğunuzu bildirmek ve kriz anında hangi bölgenin etkilendiğini bildirmek adına oldukça yararlı olabileceğini düşündüğümüz bir uygulamayı başarı göstermiş bir halde kullanıcıya sundu.

İnternet üstünden kişilerle rahatça chat yada görüntülü ağ üstünden yazışma kurulabilinen feysbuk mesajlaşma sistemi ile beraber sizden haberdar olabileceğini düşündüğünüz sevdiklerinize güvenlik durumundan paylaşım yapabileceksiniz.

Japonya’da meydana gelen 2011 yılındaki Tsunami felaketi sonrasında bu  özellik ilk olarak insanların kriz sonrası yazışma kurabilmeleri adına kurulmuş ve hemen sonra tüm felaketlerde öteki ülkelerdede kullanılmaya başlanmıştı. Bilhassa bu zamana kadar Feysbuk ekibi tarafınca aktive ediliyor ve buna bakılırsa kriz durmunun boyutu ve kapsamı şekillendiriliyordu. Yeni güncelleme ile artık bu sonucu kullanıcı kendi insiyatifi doğrultusunda verebilecek duruma alındı.

Güvenlik Durumu web ortamında bilhassa teknolojik anlamda web üstünden insanlara destek olmak adına büyük rol oynadığı tespit edildi. Bu sistem 2016 senesinde bir milyar kullanıcıya ulaşmıştır. Aralarında Türkiye’ninde olduğu bir oldukça ülkede aktive edilmiş şekilde kullanılmıştır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir