Chat Siteleri ve Sosyal Medya İkilemi

Söyleşi, yaşamı değişik şekilde algılamanın anlamlı hale getirmenin en güzel örneklerinden biridir. Tecrübe etme yanılma yöntemi her alanda olduğu benzer biçimde insanların ön yargı ve bakış açıları yöntemlerinede dokunmaktadır. Her yerden her insanla değişik vakit ve mekanlarda kontakt oluşturmak mümkündür. Sadece kalıcılığı ve benimsenme kat sayısı hangi duygusal anlamda ve derecede iletkenlik kılar. Hayatında başına gelen her vakası tebessümle karşılayan insanların duygu ve düşüncelerindeki içtenliğe haiz olmak için o insanoğlunun fikir zihnini okumak yada empati oluşturmak gereklidir. Sadece bu günümüzde hemen hemen teknolojik anlamda mümkün değildir. Sadece söyleşi ederek tanımaya çalışırsın ve muhabbeti devam ettiğin süre kadar tanıma ve yaşama olanağına haiz olursun.

Kimi zaman yaşam ne kadar çekinilmez olsa bile üstesinden gelebilmek için çekilmeyen halini bile yaşamak, sevmek gereklidir. Yoksa hakikaten yaşama kabiliyeti insanı kargaşa ve karanlığa sürükleyebilir. Bu durumda yaşam ne kadar acımasız ve şiddetlenirse şiddetlensin, insan dağı deler herşeyin üstesinden gelir. Sevmek katlanmak anlamına gelir.Eğer birini hakikaten seviyorsanız onun pozitif, negatif tüm davranışlarını kabul eder, katlanmak için her türlü çabayı sarf edersiniz. Yaşamı tanımlamak için hakikaten oldukça iyi pişmek gereklidir. Pişmenin en güzel yolu ise yaşanılan tecrübelerle sınırı olan olmaktan geçer. Söyleşi alanındaki tüm etkin girişimlerimiz daima felsefik ve yazınsal yaklaşımımızla sınırlandırılmıştır. Hiçbir vakit değişik ve basite kaçmadan insanların kontakt kurabileceği chat ortamı oluşturmak, kendini güvenli ellerde hissedebileceği bir ortama yönlendirmenin çabaları ile yoğrulmaya mücadelemizi verdik. Bu yolda emek ve meydana getirilen alt yapı teknik çalışmalarımız yorucu ve sabırla azim gerektirir.

Toplumsal Medya mı Yoksa Chat Siteleri mi?

Bu ikilem senelerdir süre gelen büyük rekabetlerle çalkalanmıştır. Toplumsal sitelerin ilk açılışı ile birlikte chat platformlarına katılan yıllarını vermiş insanoğlu feysbuk ve öteki siteleri ilgi çekici bulmuştur. Sadece gerçeği söylemek gerekirse, toplumsal medyanın gücü chat odalarına gore oldukça daha gözle görülür büyüklükteydi. Bu sebeple özellik bakımından daha çok geliştirilmiş, fotoğraf özelliği eklenmiş, konum ile insanoğlu durumlarını paylaşma ve bildirilerde bulunma benzer biçimde özellikler kullanarak daha çok uygulamaya yönlenmişlerdir. Sadece nostaljik açıdan düşünülmesi gerekirse mirc ile chat yapmak bambaşka bir duygudur. Heleki 1990 yıllardan bugüne gelmiş, mirc uygulamasını kullanan her kişi bugünkü toplumsal medya ortamını kıyasladığı vakit aradaki kalite farkını oldukça iyi anımsayabilir.

Biz her ne kadar bu biçim söyleşi siteleri uygulamalarını yaşamak için çaba sarf etmeye devam etsekte daima bir burukluk var içimizde.Hali hazırda yeni çıkan toplumsal medya siteler, eski biçim söyleşi odalarını devirmek adına her türlü adımı atmak için teknolojik anlamda emekler halletmeye devam etmektedir. Buna istinaden mirc gönül sever userleri, uygulamayı ayakta tutmak için web söyleşi, mobil chat, mirc üstünden giriş yapılabilecek her türlü sistemsel güncellemeleri başarı göstermiş bir şekilde sürdürmektedir. Kullananların bu ortamda rahat ve devamlılığını göz önünde bulundurmak açısından Söyleşi.biz söyleşi sahibi ve kullanıcılarımız adına elimizden geleni yapmakla yükümlü olduğumuzun bilincinde hareket etmeye devam etmekteyiz.Kullanıcılarımızdan bazı beklentilerimiz bulunmaktadır.Lütfen geliştirme verimliliği açısından düşünce verme, fikir paylaşımında bulunma benzer biçimde durumlarda bizlerle kontakt hattımız üstünden düşünce beyanında bulunabilirsiniz. Yazılı söyleşi platformlarının ilerleyebilmesi ve kalıcılığını sürdürebilmesi, ziyaretçilerimizin memnuniyeti ve ortamı sevmeleri ile mümkün olabilir yalnız. Benimseyip ehemmiyet verdiğimiz en katı kuralımız budur.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir